WPS040637
Nowy produkt
Autor | Magdalena Keller-Bigda |
ISBN | 978-83-8119-881-3 |
Wydawnictwo | Psychoskok |
Rok wydania | 2021 |
Oprawa | Twarda |
Liczba stron | 154 |
Waga w gramach | 560 |
Wysyłamy w: | 48h - 72h + czas dostawy |
Poznaj przepisy na najlepsze dania kuchni meksykańskiej - tacos, guacamole, chili con carne, empanadas, burritos, faszerowane papryki, tortilla, chilaquiles i - oczywiście - margarita. Ponadto przepisy na całą gamę sosów: czerwony, zielony, salsa pico de gallo… Nie brak i deserów kuchni meksykańskiej: słodkie bułeczki w kształcie muszli (Conchas), chlebowa zapiekanka z rodzynkami (Pudin de pan), churros czy flan czekoladowy (Flan de chocolate), a do tego kawa z garnka (Café de olla) lub mrożona herbata z hibiskusa (Agua de Jamaica) czy lemoniada z chia (Agua de chia) albo ogórkowa (Agua de pepino). Całość zwieńczą przepisy na meksykańskie napoje alkoholowe: margarita, meksykański likier jajeczny (Rompope) albo, do wyboru, meksykańska gorąca czekolada z chili (Chocolate con chile)…
Magdalena Keller-Bigda autorka bloga „apetycznie-klasycznie.pl zaprasza do odkrycia meksykańskich specjałów, często pikantnych lub wzbogaconych aromatycznymi przyprawami, które podkreślają niepowtarzalny smak meksykańskiej kuchni. Odkryj prawdziwe meksykańskie dania zarówno te podawane w eleganckich restauracjach, zwykłych barach, przydrożnych stoiskach.
Wstęp
I. Kukurydza
II. Fasola
III. Papryka
IV. Tortille
V. Awokado
VI. Mięso
Kurczak „tinga”
VII. Ryby i owoce morza
VIII. Sosy i dodatki
IX. Napoje
X. Na słodko
XI. Ciekawostki
XII. Podziękowania
XIII. Bibliografia
Patronat medialny: Recenzje na widelcu, Kulinarna Maniusia, Portal dlaLejdis.pl, Kulturalne Rozmowy
Kulinarna podróż do kraju tortilli i empanadas
Książka Magdaleny Keller-Bigdy to przejrzyście i zajmująco napisany przewodnik po kulinariach Meksyku, autorka z właściwą sobie empatią oraz prostotą wyjaśnia również, jakie znaczenie mają w tradycji tego kraju poszczególne dania i co obcokrajowiec na temat tamtejszej kuchni wiedzieć powinien. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu ,,Apetyt na Meksyk” to książka, w której znalazłam od dawna poszukiwany przepis na pyszny kukurydziany chlebek, niezwykle aromatyczną kawę z garnka, albo idealną na upalne dni lemoniadę ogórkową. Opisywana tutaj książka zawiera mnóstwo ciekawych i godnych polecenia przepisów na dania i napoje odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak też dzieci. W tej publikacji znajdziecie receptury przygotowania np. tradycyjnej Margarity, Rompope, czyli meksykańskiego likieru jajecznego, czy też czekolady do picia na gorąco z dodatkiem rozgrzewającego chilli. Udanym podsumowaniem tradycyjnej meksykańskiej uczty kulinarnej oczywiście jest przepyszny deser, często odwołujący się również do dawnej tradycji.
Z pomocą ,,Apetytu na Meksyk” zapewne bez większych problemów przygotujecie w domowych warunkach: słodkie bułeczki w kształcie muszli, popularne wypieki na Święto Zmarłych, albo też chlebową zapiekankę z rodzynkami, czy też przepyszne churros jadane zwłaszcza w okresie karnawału. Żeby korzystanie z książki ,,Apetyt na Meksyk ” było dla was jeszcze przyjemniejsze, ten kulinarny przewodnik zawiera wiele różnobarwnych zdjęć meksykańskich dań, które motywują do podjęcia trudu i wykorzystania w praktyce chociaż części przepisów.
,,Apetyt na Meksyk” to jedna z najbardziej wartościowych i godnych polecenia książek kulinarnych, jakie miałam okazję poznać w ostatnich kilku miesiącach. Dzięki takim pozycjom, jak ta, można każdego dnia zabawić się w prawdziwego mistrza kuchni, który z aromatycznych, zdrowych i kolorowych produktów potrafi wyczarować dla rodziny niejedno superdanie rodem z gorącego Meksyku. Gorąco polecam wam sięgnięcie po ,,Apetyt na Meksyk” i wykonanie chociaż części dań i napojów z przepisów zawartych wewnątrz!
https://sztukater.pl/ksiazki/item/38086-apetyt-na-meksyk.htm
Miej apetyt na więcej
Pozycję tę można traktować również jako swego rodzaju przewodnik po kulturze meksykańskiej, gdyż każdy przepis zawiera bardziej lub mniej szczegółową historię dania. Nazwy potraw wprowadzone są w języku polskim jak i hiszpańskim, co pozwala nam na jeszcze dokładniejsze wsiąknięcie w tradycje. Książka podzielona jest na części według charakterystycznych składników najczęściej wykorzystywanych do gotowania w Meksyku. Są to: kukurydza, fasola, papryka, tortille, awokado, mięso, ryby i owoce morza. Taki podział pozwala na klarowne przedstawienie kategorii potraw. Na dodatek, do prawie każdego przepisu, mamy dołączoną ciekawostkę związaną z danym produktem lub potrawą. Dowiadujemy się, że w Meksyku fasola jest tak często spożywana, że Meksykanie bywają nazywani „fasolarzami”.
Historię tego kraju odkrywamy także przez przepisy na dania związane z poszczególnymi świętami w roku. Jednym z przykładów jest chociażby Pan de muerto czyli słodkie bułeczki na dzień zmarłych. Jest to jeden z najhuczniej obchodzonych dni w roku w Meksyku i w przeciwieństwie do naszego Święta Zmarłych, atmosfera jest raczej radosna, gdyż wierzy się, że tego dnia zmarli wracają na Ziemię, więc przygotowuje się do nich smakołyki i zostawia się je na grobach. Święto to zostało nawet wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co ciekawe w Meksyku znaleźć możemy ponad 60 odmian chilli i kukurydzy! Masz apetyt na więcej?
http://dlalejdis.pl/artykuly/apetyt-na-meksyk-recenzja
Wywiad z autorem
???? Kulturalne Rozmowy – wywiad z autorką
Na początku koncepcja książki miała opierać się na schemacie często spotykanym w książkach kulinarnych, czyli podział na dania główne, desery, śniadania itd., ale później pomyślałam, że podział na produkty ważne w meksykańskiej kuchni będzie bardziej odzwierciedlał jej charakter. Wybór dań też nie był prosty, ponieważ chciałam, aby w książce znalazły się tradycyjne meksykańskie dania, niestety często niezbędne są do ich przygotowania składniki, które nie są dostępne w Polsce.
http://www.kulturalnerozmowy.pl/2021/10/rozmowa-o-ksiazce-magdalena-keller.html
Naprawdę polecam.
Piękna i pełna smaków podróż do Meksyku. Przepisy, ciekawostki i opisy w książce pozwolą czytelnikowi poznać kuchnię meksykańską i spróbować jej we własnej kuchni.
Nawet nie sądziłam, że dania kuchni meksykańskiej są tak łatwe do przygotowania i w zasadzie zrobię je ze składników, które bez problemu kupię w sklepach.
Przepisy są ciekawe i bardzo różnorodne, każdy znajdzie coś dla siebie a każdy przepis może być inspiracją do gotowanie śniadań, obiadów czy deserów. Naprawdę polecam.
Organizacja własnej imprezy może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór odpowiedniego miejsca. Niezależnie od tego, czy planujesz uroczyste przyjęcie urodzinowe, romantyczne wesele czy oficjalne spotkanie firmowe, kluczowe jest znalezienie odpowiedniego miejsca....