Opowiadania dla dzieci uczęszczające na zajęcia z arteterapii.
Zbiór barwnych, napisanych z poczuciem humoru opowieści.
psychoedukacyjnych dla dzieci od sześciu do dziesięciu lat. Niektóre z tych utworów mogą być i dla starszych. Opowiadania ułożone są w książce od najprostszych do najtrudniejszych w odbiorze.
Bohaterowie – przeważnie ludzie i zwierzęta – mają różne problemy, które rozwiązują sami lub przy pomocy innych postaci. Uczą się siebie. Poznają swoją wartość. Pokonują swoje lęki. Rozwijają w sobie empatię, wolę działania, kreatywność itp. I tak, na przykład: Kurka, dzięki swej determinacji, nauczyła się latać. Tygrysek z cyrku rozpoznaje swoją prawdziwą, tygrysią, naturę. Zula pokonuje lęk przed Ponurakiem. Strach na wróble i Skrobula przekonują się, że świat nie jest znów aż tak straszny, jak im się wydawało. Zielony Ludek zaakceptował w końcu siebie takim, jaki jest. Jeżyk przekonuje się, jak wiele potrafi i tak dalej, i tak dalej. Opowieści mają charakter symboliczny, więc różnorodnie mogą być interpretowane – w zależności od potrzeb czytelnika.
Opowiadania mogą zainteresować również pedagogów i psychologów, którzy z dziećmi pracują. W procesie terapii niektóre z tych utworów nadają się do pracy również z młodzieżą. Autorka pisała je dla dzieci i młodzieży, uczęszczających na jej zajęcia z arteterapii. Jednakże problemy, które porusza w tych symbolicznych opowiadaniach mają charakter uniwersalny i mogą pomóc w rozwoju również innym dzieciom.