WPS0395
Nowy produkt
Autoagresja, autodestrukcja, tendencje samobójcze, miłość, nienawiść, zagubienie, pustka. Trzecia część cyklu „Młody bóg z pętlą na szyi” to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Czy znajdziesz w sobie odwagę, by przeczytać tę autobiograficzną powieść?
Autor | Anka Mrówczyńska |
ISBN | 978-83-8119-513-3 |
Wydawnictwo | Psychoskok |
Rok wydania | 2019 |
Oprawa | ze skrzydełkami |
Liczba stron | 546 |
Wysyłamy w: | Wysyłka po premierze |
To internetowy dziennik, który został założony, by przestrzec innych przed piekłem autoagresji. Z czasem stał się on świadectwem trudów życia osoby z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Jednak borderline to nie tylko autodestrukcja, autoagresja, impulsywne działania, poczucie pustki i chwiejność emocjonalna. To także olbrzymia wola życia i próba ratowania siebie.
Mrówczyńska bez cenzury i żadnych hamulców opowiada o swoim życiu, próbach samobójczych, przeszłości. Pokazuje również, jak ważne w przypadku zaburzeń psychicznych jest samopoznanie.
W zawieszeniu – pomiędzy wszechsiłą a zupełną niemocą – siedzę i płaczę, załamując ręce. Co ze mną będzie?
Minuta płaczu, samobójstw, autodestrukcji i lęku. Minuta siły, dumy, pewności siebie i poczucia wyższości. Minuta płaczu, samobójstw, autodestrukcji i lęku…
Nie wiem, jak jest, bo wiedzieć nie mogę. Pogubiona sama w sobie: pomieszanie, niezdecydowanie, lęk, płacz, siła, moc, uskrzydlenie, myśli samobójcze i przekonanie, że pisanie mi pomoże. Wypluwam kolejne kombinacje słów, kolejne konstrukcje zdań – jakby to mogło mnie ocalić. Jakby wypisanie tego pozwalało nie poczuć tych emocji. Piszę, piszę, piszę – by tylko nie czuć, choć czuję za dużo i to się nie zmienia. Obłęd, szaleństwo, paranoja – coś się stanie! Znów się siebie boję.
„Samobójstwo na raty” to prawdziwa psychiczna wiwisekcja, która może okazać się bardzo przydatna dla specjalistów zajmujących się ochroną zdrowia psychicznego. Może stanowić cenne źródło wiedzy dla psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów oraz studentów studiów medycznych, gdyż przekazuje rzetelne informacje z pierwszej ręki.
Ostrożność powinny zachować osoby w depresji i wrażliwe, gdyż książka może spowodować znaczne pogorszenie nastroju.
Książka polecana i rekomendowana, w szczególności studentom psychiatrii, psychologii i psychoterapii oraz początkującym klinicystom i lekarzom, przez magazyny „Charaktery”, „Kwartalnik Psychiatra”, „Psychiatria i Psychoterapia”.
Patronat medialny nad książką objęli: Portal dlaLejdis, Psychology of Life, Psycholog pisze, Moja psychologia, Uważniej.pl, Kulturalne rozmowy
Honorowy patronat: Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno Behawioralnej
Pisane łzami krwi – internetowy dziennik
“Samobójstwo na raty” jest trudną i gorzką historią tego, czego doświadczyła w swoim życiu Autorka książki. Po raz kolejny został poruszony ważny temat, jakim jest zaburzenie borderline. Książka wzbudza cały wachlarz emocji i pokazuje, z czym na co dzień zmierza się osoba z tym zaburzeniem.
Trylogia “Młody bóg z pętlą na szyi” nie jest dla osób, które cierpią z powodu zaburzenia borderline. Cała seria przepełniona jest bólem, cierpieniem i zachowaniami destrukcyjnymi bohaterki. Książki skierowane są do osób, które w swoim otoczeniu mają kogoś cierpiącego z powodu borderline, aby zrozumieć istotę tego zaburzenia. Drugą grupą osób, do której skierowana jest trylogia to specjaliści: psycholodzy, psychiatrzy i lekarze. Zarówno “Samobójstwo na raty”, jak i pozostałe części z cyklu: “Psychiatryk” i “Terapia u doktorka” – to bardzo trudne książki, nie dla każdego, ale warte przeczytania.
https://uwazniej.pl/samobojstwo-na-raty/
Cierpienie nie zawsze ma sens
Ta gorzka historia pokazuje jednocześnie, jak bardzo system leczenia osób z depresjami i chorobami psychicznymi nie funkcjonuje. Terapia grupowa, na którą ciężko się dostać, może działa, ale większość pacjentów chodzi na nią po raz kolejny, czasem nawet piąty. Leczenie po epizodzie samobójczym jest możliwe, ale raczej komercyjnie, bo nawet ośrodki wskazane jako te, które współpracują z NFZ, nie oferują terapii bezpłatnych. O leczeniu w zamkniętym ośrodku raczej można zapomnieć. I w takich realiach funkcjonują tysiące osób z nerwicami, depresjami czy nawet zaburzeniami odżywiania z borderline, jak nasza autorka. Muszą albo zapłacić za swoje leczenie, albo się nie leczą, bo nie mają pieniędzy i czasu, aby dotrwać do kolejnej wizyty czy do wskazanego terminu rozpoczęcia leczenia. Witamy w Polsce, kraju o rosnącej liczbie samobójstw wśród coraz młodszych.
Autorce się udało. Ilu osobom się nie uda?
http://dlalejdis.pl/artykuly/samobojstwo_na_raty_cz_3_mlody_bog_z_petla_na_szyi_recenzja
Tworząc sklep internetowy czy oferując popularne usługi, warto skonstruować nie tyle mobilną wersję strony, co aplikację mobilną, z której będą mogli korzystać klienci. Warto zlecić stworzenie aplikacji na popularne systemy, czyli Android i iOS. Pomóc może w tym Flutter. Czym jest i dlaczego warto się nim zainteresować?...
Współpraca z adwokatem może być bardzo wartościowa dla każdego, kto znajduje się w sytuacji wymagającej wsparcia prawnego. Adwokaci są ekspertami w dziedzinie prawa i mają wiedzę oraz doświadczenie, które pozwala im pomóc swoim klientom w rozwiązywaniu trudnych spraw prawnych....