WPS0265
Nowy produkt
„Teologia w przyszłości” autorstwa Krzysztofa Hofmana to pozycja, w której znajdziemy bardzo osobiste przemyślenia napisane w przez człowieka poszukującego sensu funkcjonowania w doczesności przełomu XX i XXI wieku.
Autor | Krzysztof Hochman |
ISBN | 978-83-8119-002-2 |
Wydawnictwo | Psychoskok |
Rok wydania | 2017 |
Oprawa | Miękka |
Liczba stron | 406 |
Format | 148x210 |
Wysyłamy w: | 48h - 72h + czas dostawy |
„Teologia w przyszłości” autorstwa Krzysztofa Hofmana to pozycja, w której znajdziemy bardzo osobiste przemyślenia napisane w przez człowieka poszukującego sensu funkcjonowania w doczesności przełomu XX i XXI wieku.
Ze względy na wymowny tytuł, który jednoznacznie wskazuje, ze pozycja zawiera rozważania teologiczne, niektórzy czytelnicy mogą uznać, że jest to theology fiction. W trakcie lektury zrozumiemy jednak, że zaprezentowany przez autora sposób postrzegania chrześcijaństwo i jego roli w rozwoju cywilizacji, pozwoli nam odnaleźć odpowiedzi na najistotniejsze pytanie stawiane sobie przez ludzi;.
Krzysztof Hochman przedstawił klarowne spojrzenie na chrześcijaństwo i jego rolę w rozwoju cywilizacji. Ponadto zaprezentował sens istnienia każdego człowieka, którym jest działanie twórcze.
stanowi wyzwanie intelektualne dla każdego czytelnik
Teologia w przyszłości stanowi ciekawą próbę połączenia filozofii, teologii i nauk ścisłych. Krzysztof Hochman stawia odważne i niewątpliwie nowatorskie tezy historiozoficzne, które udowadnia w sposób racjonalny i wyważony, korzystając przy tym z narzędzi wszystkich trzech dyscyplin. Twórczo powołuje się na uznane autorytety starożytnych teologów, przytaczając zarazem ich główne tezy i w sposób syntetyczny i przystępny prezentując ich dorobek. Ciekawie – i w sposób uzasadniony – zestawia ze sobą i zgrabnie łączy odniesienia do filozofii (przede wszystkim starożytnej) i do najnowszych osiągnięć nauk ścisłych. Autor powołuje się na najnowsze badania z dziedziny biologii, chemii i fizyki, umiejętnie wplatając je w tok swego wywodu i traktując jako zręczne narzędzia dowodzenia własnych hipotez. Niezaprzeczalną wartością książki jest umiejętność autora wchodzenia w dialog z największymi umysłami filozofii i teologii.
Krzysztof Hochman nie boi się dyskutować z utrwalonymi w tradycji stwierdzeniami, skrupulatnie kwestionować każde niedostatecznie uargumentowane według niego ustalenie i punktować każdą dostrzeżoną lukę w rozumowaniu swoich wielkich poprzedników. Autor nieustannie konfrontuje zastane formuły z otaczającą nas rzeczywistością i pyta, co one dla nas oznaczają. Teologia w przyszłości każe nam ustosunkować się w jakiś sposób do zaprezentowanych w niej tez i stanowi wyzwanie intelektualne dla każdego czytelnika.
Wiedza jest bogactwem
Człowiek od zawsze poszukiwał odpowiedzi na pytania dotyczące sensu życia, wiary, śmierci, codziennego bytu i celu do którego należy podążać. Na odwieczne pytania typu „być albo nie być”, „kim jestem”, „dokąd zmierzam”, czy „jaki mam cel do spełnienia”. Sądzę, że na wiele z nich można znaleźć odpowiedź w książce Krzysztofa Hochmana. Przeczytałam ją z ogromnym zainteresowaniem analizując poszczególne zagadnienia. Dała mi ona wiele powodów do przemyśleń nad, wydawało by się, oczywistymi prawdami. W trakcie jej lektury rodzi się wiele pytań ale też chwile zatrzymania, by zastanowić się nad sensem przeczytanych słów. Wnioski, jakie się nasuwają prowadzą do nowych odkryć i duchowych przeżyć. Dają możliwość świadomego podążania drogą wiary, dokonywania właściwych wyborów a nie ślepego przyjmowania tego, co inni od lat nam narzucają w postaci utartych schematów, dogmatów i norm społecznych. Z pewnością jest to ciekawy materiał do dyskusji a nie gotowe recepty na życie.
Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2017/11/388-teologia-w-przyszosci.html
"Teologia w przyszłości"
To zaskakująca pozycja, która rzuca światło na sprawy, o których zazwyczaj nie myślimy. Autor przedstawia nam, w wyraźny, lecz łatwy do przyswojenia, sposób istotę chrześcijaństwa w rozwoju cywilizacji. Pokazuje miejsce człowieka w świecie, jako istoty twórczej. Autor stawia odważne i nowatorskie tezy historiozoficzne, które udowadnia w sposób racjonalny i wyważony, korzystając przy tym z narzędzi wszystkich trzech dyscyplin. Naprawdę polecam.