Zbiór poetycki Chwile jest opowieścią o życiu i przemijaniu. Liryczny narrator, niczym doktor Faust, chciałby powiedzieć nam: Chwilo, trwaj wiecznie. Lecz zamiast tego oddaje jej wieczną ulotność, którą daremnie usiłuje przechytrzyć pamięć i poezja.
„Bez początku, bez końca” Wojciecha Łęckiego to swoisty zbiór poezji metafizycznej. Autor porusza bardzo ważne zagadnienie, jakim jest stosunek człowieka do Boga i do drugiego człowieka.
„Kolory życia" usłyszysz i poczujesz – wyjątkowy projekt niewidomej artystki
Poezja, która pobudza do refleksji nad własnym życiem, nad tym, co istotne, na czym się skupiamy w codziennej gonitwie, która ma służyć zdobywaniu środków do życia, pozycji społecznej.
Wysyłka po premierze - premiera 16.01.2021 Szkoła jako miejsce akcji rzadko pojawia się w beletrystyce. Jeśli już, to raczej w postaci epizodów dopełniających całość. W „Coś przeminęło” jest inaczej, szkoła w całości wypełnia przestrzeń fabularną. Nawet wtedy, gdy fabuła przenosi się poza szkolny budynek, zawiązana w nim atmosfera rzutuje na...
Los zaplanował wszystko inaczej, niż pragnęła tego Angelika. Podróż, o której marzyła od lat w końcu się urzeczywistnił. Z tym tylko małym szczegółem… zamiast z ukochanym na podbój Los Angeles kobieta rusza samotnie, jednak pełna zapału z zamiarem dobrej zabawy na kalifornijskich plażach.
Zdeterminowana walka z nałogiem i cudowne uwolnienie się od alkoholu. Książka niesie realną nadzieję tym, którzy pragną wolności i spełnionego życia. Każdy borykający się z tym globalnym problemem, powinien wziąć przypadek bohatera pod uwagę. Bo kto nie chce być uratowany? Wolność jest bezcenna - przekonaj się o tym!
Tomik poezji "Rozdroże myśli' to piękny, wzruszający, pełen egzystencjalnych i pobudzających do myślenia zbiór utworów.
Poezja Maksymiliana Borna wyraża głębokie rozczarowanie człowiekiem i tęsknotę za Rajem. Wiersze są odbiciem szczątków wiedzy, którą dały nam wielkie filozofie, religie oraz nauka. Ale przede wszystkim uczuć, które są instynktowne, ale niestety wielokrotnie ukryte. Premiera - 5.08.2020
Zbiór krótkich form prozatorskich dzięki którym mamy możliwość przyglądać się człowiekowi zagubionemu, poszukującemu, dręczonemu i wykluczonemu.
Dzikie ogrody to zbiór utworów o różnej tematyce, posegregowanych w obrębie bardzo szerokich ram i umieszczonych w działach sugerujących tematykę.
W wierszach Barbary Wrzesińskiej dużą rolę odgrywa świat przyrody, uczuciowość. Autorka chętnie przebywa na łonie natury, tam zawsze czuje się bezpieczna, przyroda – świat fauny i flory – zawsze przynosi jej ukojenie, nawet gdy targają nią różne tęsknoty lub złości.