Coaching to coraz bardziej popularny termin, choć niestety nadal wiele osób nie wie co oznacza. Pozycja „Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu” w zrozumiały sposób zapozna nas z tematyką, dzięki czemu już nigdy nie poczujemy się zakłopotani, gdy napotkamy hasło coaching. Co więcej zyskujemy okazje, by wziąć udział w sesjach coachingowych.
We wprowadzeniu do książki uzyskamy odpowiedz na pytanie: dlaczego w tytule wzięło się imię bohatera książki Karola Maya? Okazuje się, że Winnetou wspomniał kiedyś, iż przyszłość można potraktować jak księgę, której jeszcze nie zdołaliśmy przeczytać. Jeżeli w podobny sposób podejdziemy do coachingu okaże się, że czeka nas niezapomniana przygoda, która pozwoli budować świetlaną przyszłość.
Księgę pod tytułem „moje życie” możemy napisać sami, a sesje coachingowe nam to ułatwią. Andrzej Tołłoczko celowo zawarł swój poradnik w formie zapisu spotkań z wyimaginowaną klientką, Beatą. Poczujemy się uczestnikami sesji, przyjrzymy trudnością, które napotyka klient, przekonamy się co może zaproponować specjalista coachingu, i ostatecznie zrozumiemy, że coaching jest jak najbardziej dla nas.