Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Nowe produkty

Promocje

  • Anatomia zła
    Anatomia zła

    Cierpienie, negatywne odczucia, lęk,...

    17,75 zł -34% 26,90 zł

Dostawcy

Kanał RSS

Nie dodano kanału RSS

Twórczość wrocławskiej pisarki Jolanty Marii Kalety

Twórczość wrocławskiej pisarki Jolanty Marii Kalety

Poprzez powieści Jolanty Marii Kalety czytelnicy zyskują okazję, by poznawać Dolny Śląsk z nowej, „tajemniczej strony”. Autorka dokłada wszelkich starań, by czytelnicy mogli odczuć, że akcja rozgrywa się w konkretnym miejscu i czasie, dlatego „powraca do przeszłości” zgłębiając liczne źródła historyczne i gromadząc materiały. Na potrzeby powstającej powieści Jolanta Maria Kaleta potrafi wcielić się w rolę niestrudzonego poszukiwacza, który w trakcie „wizji lokalnej” wyrusza w teren, by penetrować trudno dostępne i często niebezpieczne zakątki.

Jolanta Maria Kaleta podsyca literacką fikcję sensacją i nutą historii, ponieważ akcja każdej powieści znajduje swe źródła w rzeczywistości, która nas otacza. Niejednokrotnie zdążyło się przecież, że autorka podążyła trafnym tropem, jak choćby wtedy, gdy odnalazła „Wrocławską Madonnę”, czy „Złoto Wrocławia”.

Proponowana książka autorki:

Testament Templariusza”- Powieść historyczno - kryminalna, która pozwala czytelnikom wyruszyć do opactwa cystersów w Henrykowie na Dolnym Śląsku. W pobliskiej Oleśnicy panuje spokój ale dawniej życiem tętniła komandoria templariuszy, i wszystko wskazuje na to, że oba klasztory łączą ze sobą wspólne więzy.

Jolanta Maria Kaleta pozwala nam przemierzać dwie przestrzenie czasowe. Pierwsza to rok 1307, widzimy jak garstka templariuszy ucieka przed aresztowaniami, druga to już rok 1981, a na pierwszy plan wysuwa się historia Magdy, która po rozwodzie przeprowadza się do Wrocławia ale nie znajdzie upragnionego spokoju, bo następnego dnia budzi się w realiach stanu wojennego. Magda uwikłana w tę niewygodną sytuację razem z nami będzie próbować zrozumieć, czemu we wsi dochodzi do morderstw, i jakie sekrety ukrywają sąsiedzi i zakonnicy?

Książka do kupienia - http://tylkorelaks.pl/103-testament-templariusza-978837900441.html