Nowy Obniżka! Przedsprzedaż Blizny Zobacz większe

Blizny

WPS0330

Nowy produkt

Miłość ma różne oblicza i imiona. Nie zna  granic, ale też nie trwa wiecznie. Czasami jednak śmierć przerywa najpiękniejsze z uczuć.

Więcej szczegółów

19,74 zł brutto

-40%

32,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

AutorKrzysztof Piotr Łabenda
ISBN978-83-8119-259-0
WydawnictwoPsychoskok
Rok wydania2018
OprawaMiękka
Liczba stron256
Format140x200
Wysyłamy w:Wysyłka po premierze

Więcej informacji

Miłość ma różne oblicza i imiona. Nie zna  granic, ale też nie trwa wiecznie. Czasami jednak śmierć przerywa najpiękniejsze z uczuć.

BLIZNY to opowieść o wspaniałej miłości i ogromnym smutku po jej utracie. To opowieść o złudnej nadziei, że to co odeszło może jakimś cudem powrócić. Ale czy można kochać pomimo śmierci ukochanej?

Krzysztof Szablewski jest wziętym pisarzem. Na swojej drodze spotyka dużo od siebie młodszą Natalię, która jest chirurgiem. To jest miłość od pierwszego wejrzenia. Krzysztof i Natalia są przez kilkanaście lat szczęśliwym małżeństwem. Natalia umiera. Krzysztof popada w depresję, nie widząc sensu dalszego życia, do momentu, kiedy  poznaje Annę. Kobieta swoim zachowaniem niesamowicie przypomina Natalię... Mężczyzna przez chwilę ma nadzieję, że los zwraca mu żonę. Szybko jednak zrozumie, że to tylko złudzenie…

Opinie

Oceń 
2018-11-13

CO JEST W ŻYCIU WAŻNE?

"Blizny" to także swoisty przekaz na temat tego, czego nie robić komuś innemu. Co mam na myśli? Przede wszystkim to, że ktokolwiek stoi lub stać będzie naprzeciw nas - nigdy nie będzie kimś innym. I nie można wmawiać sobie, że to ktoś za kim się tęskni, niczego bowiem nie da się wskrzesić. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że taka postawa jest do gruntu niewłaściwa i niesprawiedliwa wobec kogoś innego. To jest po prostu nie fair. Jeśli mamy kogoś w naszym życiu, to nie czyńmy z niego kogoś innego - zwłaszcza na swój własny, egoistyczny użytek. Bo wszystko co czuje główny bohater jest wprawdzie zrozumiałe - ból, tęsknota, poczucie dojmującej straty... to jednak nigdy nie usprawiedliwi i usprawiedliwić nie może tego, co jesteśmy w stanie (świadomie lub nie) zrobić innym, widząc na miejscu ludzi z krwi i kości kogoś, kto już nie wróci. "Trzeba z żywymi naprzód iść (...)"...

Łabenda uczynił z tej książki jeszcze jedną rzecz - bardzo mądry manifest i refleksję na temat tego, co jest w życiu ważne. Jestem daleki od tego, żeby świadomości tego co ważne odmawiać głównemu bohaterowi, nie było to też z całą pewnością intencją autora, ale jednak "Blizny" są także o tym - o tym, żeby DOCENIAĆ TO, CO SIĘ MA. Póki jest. Ludzkie życie, a zwłaszcza ludzkie szczęście, to bardzo kruche, ulotne rzeczy. Trzeba o tym pamiętać i cieszyć się tym, co daje każdy dzień - wszystkim co nam ofiarowuje. Dosłownie.

"Blizny" - książka mądra, choć smutna, pełna refleksji i ukrytych znaczeń. Z całą pewnością warta przeczytania. A w jesienny czas, pełen melancholii, to może być naprawdę ciekawy wybór na kilka wieczorów.

https://cosnapolce.blogspot.com/2018/11/blizny-krzysztof-piotr-abenda.html

  Oceń 
  2018-11-05

  Miłość napędza nasze zycie  Historia pary skłania do wielu przemyśleń, zadumy czy refleksji o życiu. W obecnych czasach gdy każdy dąży do osiągnięcia jak najlepszych wyników, jak największego dostatku zapominamy o tym co najważniejsze. Miłość napędza nasze życie i często wytycza ścieżki które wybieramy, buduje nasze poczucie wartości. Pokazuje, że nie tylko "ja" jest najważniejsze, liczy się również ta druga osoba, która często przejmuje nasze myśli i działania. Nikt nie myśli o przemijaniu czy śmierci najbliższej osoby. W książce autor bardzo dokładnie pokazuje uczucia jakie targają osobą przepełnioną żałobą. Razem z Krzysztofem przechodzimy przez wszystkie fazy: zaprzeczenie, gniew, depresja i akceptacja. Doświadczamy wszystkiego bardzo emocjonalnie razem z nim. Wchodzimy w jego myśli i borykamy się z podobnymi problemami. Historia jest życiowa i bardzo trudna, ale mimo wszystko zachęcam wszystkich do przeczytania książki i zagłębienia się we własnych refleksjach.

  https://czytamjakchce.blogspot.com/2018/11/jak-zmienia-nas-strata-najblizszej.html

   Oceń 
   2018-10-31

   Pytania o sens życia

   „Blizny” Krzysztofa P. Łabendy to powieść o spełnianiu marzeń, pokonywaniu własnych słabości i oswajaniu się z życiowymi bliznami. Są nimi przykre doświadczenia, trudne dzieciństwo, niewykorzystane szanse, zawiedzione zaufanie, strata bliskiej osoby i wiele innych zdarzeń, które kształtują człowieka, jego charakter i osobowość. Trudno zapomnieć o ich istnieniu, mimo to warto pamiętać, że „Wszystkie blizny z upływem czasu bledną, stają się płaskie. Przestają boleć i jeśli się ich nie dotyka zbyt często, pozwalają o sobie zapomnieć. Z bliznami można i trzeba żyć”.

   Książkę czyta się szybko. Akcja powieści jest bardzo wartka, ponieważ autor opisuje życie bohatera, przybliżając tylko najważniejsze z wydarzeń w jego życiu. Dzięki temu dostajemy obraz doświadczeń mężczyzny w gorzkiej pigułce okraszonej lukrem małżeńskiej sielanki. Mimo swojej przewidywalności, powieść „Blizny” jest ciekawa i uczy, że nieważne jak cierpimy, zawsze znajdzie się coś, co sprawi, że nasze życie znów nabierze sensu – może to być miłość, pasja, czy pisanie.


   http://dlalejdis.pl/artykuly/blizny_recenzja

    Oceń 
    2018-10-29

    Gorąco polecam

    Gorąco polecam Wam sięgnąć po „Blizny”. Historia Krzysztofa i Natalii skłoni Was do wielu przemyśleń, refleksji i chwil pełnych zadumy. Poruszy Wasze serca. W czasach pełnym zabiegania wymuszonych przez narzucone nam tempo życia codziennego lektura tej książki pozwoli Wam zatrzymać się i pomyśleć o tym, co nieuniknione, a o czym zazwyczaj nie chcemy myśleć śmierci, przemijaniu, cierpieniu po stracie. To, co warto podkreślić i na co należy koniecznie zwrócić uwagę, to fakt, że autor oddał w nasze ręce bardzo trudną i życiową historię, przedstawiając wnikliwy obraz ludzkiej psychiki po tak traumatycznym przeżyciu. Dzięki realizmowi opisanych w książce wydarzeń my czytelnicy jesteśmy bardzo blisko Krzysztofa i razem z nim przechodzimy przez ten trudny w jego życiu czas. Jednak autor nie pozostawia nas bez promyka nadziei.

    Spieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą, ale nie traćmy nadziei, bo przecież wszystko zaczęło się od miłości.

    http://kocieczytanie.blogspot.com/2018/10/mielismy-sie-razem-zestarzec-ale-bog.html

     Napisz swoją opinię!

     Napisz opinię

     Blizny

     Blizny

     Miłość ma różne oblicza i imiona. Nie zna  granic, ale też nie trwa wiecznie. Czasami jednak śmierć przerywa najpiękniejsze z uczuć.