W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://tylkorelaks.pl  używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies
Obniżka! Iluminacja Wieku Młodością Zroszonego Zobacz większe

Iluminacja Wieku Młodością Zroszonego

WPS0287

Nowy produkt

Wyjątkowa, skłaniająca do głębszych refleksji pozycja. Forma metaforycznego, lirycznego opowiadania odnosi się do przemiany emocji. Dorastania umysłu, światopoglądu oraz młodzieńczych zapatrywań na świat.

Więcej szczegółów

11,83 zł brutto

-30%

16,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

AutorWojciech Noszczyk
ISBN978-83-8119-130-2
WydawnictwoPsychoskok
Rok wydania2017
OprawaMiękka
Liczba stron82
Format148x210
Wysyłamy w:48h - 72h + czas dostawy

Więcej informacji

W pewnej chwili nie miałem przed oczyma ludzkich postaci, a jedynie odwłoki brzęczących owadów. Nie podobni do nas, uformowani raczej na kształt i wizerunek włochatych much.

Wyjątkowa, skłaniająca do głębszych refleksji pozycja. Forma metaforycznego, lirycznego opowiadania odnosi się do przemiany emocji. Dorastania umysłu, światopoglądu oraz młodzieńczych zapatrywań na świat.

Głowy bohater to dwudziestoparoletni młodzieniec. Przechadzając się po parku, natrafia na przedziwne sytuacje i osoby. Na jego drodze pojawia się pies, kochankowie, uliczne latarnie, czy latryna. Dostrzegane obrazy w pewnym sensie oświecają go. Budując moralny szkielet wniosków oraz przemyśleń, którym autor pragnie podzielić się z Czytelnikami.

Metaforyczne opisy fascynują, sprawiając, że z łatwością pojmiemy zamysł autora.

Opinie

Oceń 
2018-01-17

o procesie ewolucji umysłu oraz emocji

Książka opowiada o procesie ewolucji umysłu oraz emocji na skutek zderzenia się z absurdalnie wulgarnym środowiskiem, w które przypadkowo wkroczył główny bohater. Z każdą chwilą zagłębiania się on w agresywne otoczenie, zmienia się i dokonuje przerażającego, bulwersującego odkrycia.
Fabuła jest spójna i ściśle ukierunkowana na konkretne aspekty. Oprócz relacji międzyludzkich, problemu uczucia, jest jeszcze świadomość własnej egzystencji w brutalnym świecie.
To wszystko składa się na makabryczne wnioski i opisy dramatycznych scen. Czytelnicy, którzy szukają mocnej literatury nie zawiodą się, natomiast pozostali dla których bezpośrednia i wulgarna czasem szata literacka jest problemem, mogą nie zgadzać się z poglądami prezentowanymi przez autora. Jednakże całość jest dostatecznie wyważona, klarowna i dokładnie wyjaśnia poglądy opisywane w treści utworu.

  Oceń 
  2018-01-16

  Oryginalna i nietypowa pozycja literacka dla wszystkich

  Nieczęsto spotyka się utwór literacki, który w tak bogaty i momentami krnąbrny sposób przedstawia świat emocji oraz myśli. Jednym z takich właśnie utworów jest „Iluminacja wieku młodością zroszonego" autorstwa W. Noszczyka. Już sam tytuł budzi wiele pytań i jednocześnie zastanawia. Czym jest i czego dotyczy?
  Jest to opowiadanie liryczne (mieszanka styli literackich, połączenie wiersza i prozy w jednym wydaniu), które w swojej przejrzystej kompozycji zawiera interesującą dawkę metafor, aluzji oraz osobistych przemyśleń autora. Historia przedstawiona w tym utworze ukazuje relacje damsko-męskie w brutalnym, naturalistycznym środowisku, ale nie tylko. Oprócz tego jest ona również filozoficznym rozważaniem na tematy miłości, piękna, wartości.
  Czytając go, można odnieść wrażenie, że rozmawia się z samym autorem. W trakcie tej „rozmowy", poprzez różnorodną symbolikę, dowiadujemy się interesujących prawd o samych sobie, o osobistych sukcesach i porażkach, wyzwaniach, pragnieniach. To niejako spojrzenie wstecz na życie widziane oczami poety, filozofa, zwyczajnego widza. Spojrzenie takie może być proste i bezpośrednie, lecz także dwuznaczne i wyuzdane. Takim właśnie wzrokiem autor przelatuje przez cały utwór, komentując, oskarżając, relacjonując wyłaniające się z toku fabuły alegoryczne obrazy oraz epizody.
  Książka jest trudna w odbiorze, ale zaskakująca i bardzo błyskotliwa. Niektórzy Czytelnicy mogą czuć niesmak i odrazę w stosunku do groteskowych momentów jednakże doskonale trafiają one w sens literackiego i emocjonalnego przekazu, który wyłania się z każdą przeczytaną stroną. Wulgaryzm literacki obecny w pewnych fragmentach idealnie stopniuje atmosferę i podkreśla grę emocji rozgrywaną w tym opowiadaniu.
  Podsumowując, jest to utwór, który w nietypowy sposób przedstawia ponadczasowe prawdy i relacje międzyludzkie. Jest olbrzymią metaforą brutalnego życia widzianą oczami młodego mężczyzny z nadziejami na własną przyszłość.
  Oryginalna i nietypowa pozycja literacka dla wszystkich, których nie odstrasza szata językowa do ukazania prawd i błyskotliwych poglądów.

   Napisz swoją opinię!

   Napisz opinię

   Iluminacja Wieku Młodością Zroszonego

   Iluminacja Wieku Młodością Zroszonego

   Wyjątkowa, skłaniająca do głębszych refleksji pozycja. Forma metaforycznego, lirycznego opowiadania odnosi się do przemiany emocji. Dorastania umysłu, światopoglądu oraz młodzieńczych zapatrywań na świat.