W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://tylkorelaks.pl  używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies
Nowy Obniżka! W służbie Bonapartego Zobacz większe

W służbie Bonapartego

WPS0276

Nowy produkt

Trzecia część warmińskiej sagi, która przybliża czytelnikom czasy epoki napoleońskiej. Tym razem fabuła pozwoli nam wyruszyć na bezkresy rosyjskiej ziemi, by ostatecznie razem z głównymi bohaterami wrócić do Lidzbarka Warmińskiego, ówczesnego Heilsberga.

Więcej szczegółów

26,53 zł brutto

-30%

37,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Wojciech Motylewski
ISBN 978-83-8119-071-8
Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania 2017
Oprawa Miękka
Format 140x200
Wysyłamy w: 48h - 72h + czas dostawy

Więcej informacji

Trzecia część warmińskiej sagi, która przybliża czytelnikom czasy epoki napoleońskiej. Tym razem fabuła pozwoli nam wyruszyć na bezkresy rosyjskiej ziemi, by ostatecznie razem z głównymi bohaterami wrócić do Lidzbarka Warmińskiego, ówczesnego Heilsberga.

Mamy rok 1812. Pod murami smoleńskiej twierdzy niebawem Napoleon podejmie zgubną dla siebie decyzję o marszu na Moskwę. Maurycy Giersz, syn kowala z Lidzbarka Warmińskiego, ówczesnego Heilsberga, stara się zapomnieć o przykrej przeszłości u boku marszałka Neya. Niestety okaże się, że los ponowienie nie będzie dla niego łaskawy.

Zdobycie prastarej stolicy Rosji okazuje się pyrrusowym zwycięstwem, po którym następuje pełen tragicznych sytuacji i licznych zwrotów akcji odwrót. Maurycy zdecyduje się stawić czoła niebezpieczeństwu i zrobi wszystko, by wraz z ukochaną powrócić w rodzinne strony.

Dynamiczna akcja trzyma w napięciu do ostatniej strony, ale dla wielu czytelników najważniejsza okaże się lekcja przybliżająca historię małej ojczyzny –Warmii.

Opinie

Oceń 
2017-11-16

Opowieść o ludziach, którzy żyli, walczyli i umierali pięknie.

Ogień na szlaku przemarszu wojsk, pożary i żar miłości w sercach długo kojarzyć mi się będą z ofensywą cesarza Bonapartego na Rosję podobnie, jak mróz – naturalny wróg żołnierzy. Francuski cesarz widział przed sobą tylko sławę zapominając, jak łatwo ona przemija zostawiając pustkę. Jestem dumny będąc Polakiem i serce mi rosło, kiedy poznałem opinię jednego z marszałków, że umiemy walczyć i ginąć pięknie. Nie jest to jedyny bohaterski rozdział w historii mojej Ojczyzny. Dobrze, jeśli ku pamięci zostaną rzędy białych krzyży, a gorzej kiedy tylko zbiorowe i bezimienne mogiły. Wojciech Motylewski bardzo barwnie i ciekawie opowiedział między innymi o losach polskich żołnierzy „W służbie Bonapartego”. Mówiąc współcześnie, inaczej wyobrażałem sobie tę kampanię z pozycji korespondenta wojennego. Spodobały mi się również osobiste dzieje bohaterów tej powieści. Wspomnienia, tradycja, wiara, miłość pozwalają zapomnieć i odrzucić to, co złe. Nadzieja pomaga obrać nowy cel – dobro. Z pełnym przekonaniem polecam te powieść, bo budzi ona patriotyzm i przekonanie o odwadze, mądrości, szlachetności.

Oceń 
2017-11-16

A ty czy masz już w planach sięgnięcie po tą powieść ?

Powieść „W służbie Bonapartego” przenosi czytelnika pod mury smoleńskiej twierdzy, gdzie w 1812 roku Napoleon podejmuje zbugną dla siebie decyzję marszu na Moskwę. Maurycy Giersz, syn kowala z Lidzbarka Warmińskiego, ówczesnego Heilsbergu, u boku marszałka Neya szuka zapomnienia po trudnych chwilach, jakich dostarczyło mu życie.

Zdobycie prastarej stolicy Rosji okazuje się pyrrusowym zwycięstwem, po którym następuje pełen tragicznych sytuacji i licznych zwrotów akcji odwrót. Maurycy, w towarzystwie swojej nowej miłości zdecydowanie stawia czoła niebezpieczeństwom i czyni wszystko, by wrócić do czekających na niego bliskich. Ciepło domowego ogniska wydaje się rzeczą nieosiągalną.


Trzecia część sagi o rodzinie kowali z Lidzbarka Warmińskiego, „W służbie Bonapartego” to powieść przygodowa z tłem historycznym. Ogień na szlaku przemarszu wojsk, pożary i żar miłości w sercach długo kojarzyć mi się będą z ofensywą cesarza Bonapartego. Historia jest bardzo wciągająca, a fakt, że wydarzenia rozgrywają się za czasów Napoleona jest dodatkową zaletą, przyciągającą fanów książek historycznych.
Jeżeli dodamy garstkę humoru, malownicze opisy, a także wątek miłosny, nie będzie można przejść obok tej.

Z pełnym przekonaniem polecam te powieść, bo budzi ona patriotyzm i przekonanie o odwadze, mądrości, szlachetności.

Oceń 
2017-11-13

Powiew wielkiej historii - z rodzimego punktu widzenia.

Z wielką ciekawością sięgnąłem po tę książkę... z równie wielkim zdziwieniem stwierdzając, że jest to trzecia część trylogii o losach rodziny kowali spod Lidzbarka Warmińskiego - jak to się stało, że taka seria umknęła mojej uwadze? :) Czas nadrobić te braki ;)

"W służbie Bonapartego" to, jak sugeruje sam tytuł, rzecz o erze napoleońskiej. A konkretnie o Wielkiej Wojnie z 1812 roku i o tragicznym w skutkach ataku sił napoleońskich na carską Rosję. W wirze wielkiej historii mamy bohaterów przede wszystkim polskich, lecz również są i ci wielcy, znani z kart historii (jak choćby marszałek Ney). Książka... broni się :) Na tle innych powieści historycznych, jakie miałem okazję czytać (a nie jest ich mało) wypada co najmniej przyzwoicie.

Dla mnie osobiście, pomijając główne wątki dotyczące losów bohaterów, najbardziej istotny w książce Motylewskiego jest element szeroko pojętego tła historycznego. Dlaczego? Erę napoleońską u jej schyłku i tragiczny marsz na Moskwę, a następnie odwrót spod niej, Motylewski przedstawił bowiem znakomicie. Dawno nie miałem okazji mieć - w formie fabularnego tła - takiej dawki realizmu i autentyczności. Brawo! :) Dodatkowym smaczkiem są zastosowane przez autora elementy językowe, w tym archaizmy, stylizujące jeszcze bardziej realizm tej książki na taki, który odpowiada kontekstowi epoki. Za te wszystkie zabiegi - naprawdę wielkie, wielkie brawa!

Zainteresowani epoką napoleońską (i chyba też szeroko pojętą historią) powinni być tą książką ukontentowani. Ja byłem ;) I mam nadzieję, że dane mi będzie sięgnąć kiedyś po inne pozycje tego autora (z nadzieją, że będą równie dobre, jak ta).

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

W służbie Bonapartego

W służbie Bonapartego

Trzecia część warmińskiej sagi, która przybliża czytelnikom czasy epoki napoleońskiej. Tym razem fabuła pozwoli nam wyruszyć na bezkresy rosyjskiej ziemi, by ostatecznie razem z głównymi bohaterami wrócić do Lidzbarka Warmińskiego, ówczesnego Heilsberga.

Produkty powiązane