W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://tylkorelaks.pl  używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies
Nowy Obniżka! A może tego nie było… Zobacz większe

A może tego nie było…

WPS0250

Nowy produkt

Tomik poetycki „A może tego nie było”, autorstwa Marka Andrzeja Dębskiego obejmuje swą zawartością utwory odnoszące się do znanej nam wszystkim przestrzeni.

Więcej szczegółów

13,93 zł brutto

-30%

19,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Marek Andrzej Dębski
ISBN 978-83-8119-035-0
Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania 2017
Oprawa Miękka
Liczba stron 76
Format 148x210

Więcej informacji

Tomik poetycki „A może tego nie było”, autorstwa Marka Andrzeja Dębskiego obejmuje swą zawartością utwory odnoszące się do znanej nam wszystkim przestrzeni.
Liczne wspomnienia, metafory oraz wyraziste porównania pozwoliły autorowi stworzyć spójną, poetycką całość, która doskonale podkreśla prozę codziennego życia. W kolejnych utworach odnajdziemy wspomnienie pierwszej miłości, wiernej przyjaźni, niepohamowanej niczym radości, a także cichą, nostalgiczną tęsknotę, czy nadzieję pokładaną w modlitwie.

Zawartość tomu pozwoli nam docenić siłę tkwiącą w narodowej tradycji i przekazywanych z pokolenia na pokolenie wartościach. To one bowiem są niczym zapisane w pamięci drogowskazy, które w trudnych momentach wskazują właściwą drogę.

Opinie

Oceń 
2017-08-21

Książka, którą powinien mieć każdy na szafce przy łóżku.

Marek Andrzej Dębski i jego tomik wierszy “A może tego nie było...” to chwila wytchnienia w zabieganym świecie.

Książka, którą powinien mieć każdy na szafce przy łóżku. Wycisza, inspiruje, przypomina o tym, co najważniejsze.

Otwierając książkę, możesz domyślić się, jakiej tematyki będą dotyczyły wiersze. Tomik dedykowany „Żonie” i pierwszy wiersz „Okruszki Lata” przenoszą nas w świat pełen miłości i zaufania pomiędzy Markiem Andrzejem Dębskim a jego partnerką. Każdy wiersz skłania nas do zadumy i zastanowienia się nad istotą przyjaźni, miłości, a nawet relacji rodzinnych. I choć może brzmieć to patetycznie, słowa których używa autor są proste, dzięki czemu wiersze mocniej do nas trafiają. Jesteśmy w stanie rozłożyć je na czynniki pierwsze i bez trudu zinterpretować, a potem odnaleźć w nich cząstkę siebie i swojego życia. Wszystkie dzieła zawarte w książce, które miałam przyjemność przeczytać, kończyły się moim przytaknięciem „kurczę, tak jest”. Marek Andrzej Dębski ma rację. Przytaknęłam tak, aż 29 razy, bo właśnie tyle wierszy zawartych jest w “A może tego nie było”. Każdy charakteryzuje się ogromną głębią. Czuć, że każdy wers był szczerze „przeżywany” przez autora i idealnie przelewany na papier. Czytając tomik można odnieść wrażenie, że Marek Andrzej Dębski opowiada swoją historię tak, jakby znał się z czytelnikiem od lat. Jest to ogromna umiejętność, której nie łatwo się nauczyć. Ba! Niektórzy autorzy do tej pory nie potrafią tego dokonać, Marek Andrzej Dębski sprostał temu zadaniu, a w wierszach nie dłuższych niż 8 zwrotek to prawdziwa sztuka.

Dodatkową inspiracją, poza porywającymi wierszami, są zdjęcia archiwalne z prywatnego albumu autora. Dzięki temu zabiegowi możemy jeszcze mocniej zobrazować, co mogło wywołać impuls do napisania tomiku. Olśniewające zachody słońca, łąki, złapane w locie ptaki i budowle, które miały dla autora znaczenie. Kończąc czytać ostatni wiersz, trudno się rozstać z książką. W tomiku znajdują się wiersze, do których wracałam kilkukrotnie m.in. „Nasza Miłość”, „Jeszcze” czy tytułowy „A może tego nie było...”.

Mam nadzieję, że nawet czytelnikom, którzy nie przepadają za czytaniem i interpretowaniem wierszy udało mi się zaszczepić element ciekawości do tomiku „A może tego nie było”, bo to dzieło ponadczasowe. Już teraz wiem, że będę nie raz wracać do twórczości Marka Andrzeja Dębskiego, ponieważ zdaję sobie sprawę, jak silnie zmieniamy się każdego dnia. Wiersze z tego tomiku są na tyle uniwersalne, że będą do nas trafiać na każdym etapie życia; możliwe, że za każdym razem z innym rozwiązaniem. Każdy wers może być oddzielnym dziełem. Czytając nawet kilka liter składających się w jeden wers, zapali się w Tobie iskierka do podumania nad swoim życiem. Koniec lata to najlepszy czas na poznawanie poezji, a książka „A może tego nie było” na pewno Ci to ułatwi.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

A może tego nie było…

A może tego nie było…

Tomik poetycki „A może tego nie było”, autorstwa Marka Andrzeja Dębskiego obejmuje swą zawartością utwory odnoszące się do znanej nam wszystkim przestrzeni.