W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://tylkorelaks.pl  używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies
Podróż na Operiona Zobacz większe

Podróż na Operiona

WPS0203

Nowy produkt

„Podróż na Operiona” to przesycona sensacjami, aferami, zakulisowymi tajemnicami - nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu, powieść autorstwa Anety Skarżyński. Świat postaci powszechnie znanych z historii sztuki, tym razem będziemy mogli poznawać w fantastycznej scenerii galaktyki Operiona.

Więcej szczegółów

39,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

AutorAneta Skarżyński
ISBN9788379006342
WydawnictwoPsychoskok
Rok wydania2016
OprawaMiękka
Liczba stron310
Format140x200
Waga w gramach300
Wysyłamy w:24h - 48h + czas dostawy

Więcej informacji

„Podróż na Operiona” to przesycona sensacjami, aferami, zakulisowymi tajemnicami - nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu, powieść autorstwa Anety Skarżyński. Świat postaci powszechnie znanych z historii sztuki, tym razem będziemy mogli poznawać w fantastycznej scenerii galaktyki Operiona.

Ania, główna bohaterka powieści pilnie uczy się gry na fortepianie, choć jej prawdziwym marzeniem jest śpiewanie. Decyzja, by podjąć naukę w elitarnej szkole muzycznej z pewnością jest jak najbardziej słuszna, tyle że aby się do niej dostać trzeba przejść sprawdzian z historii opery.

Zaraz po premierze spektaklu „Upiór w operze” Ania zbiegnie do orkiestronu, gdzie przez przypadek zostaje zamknięta, a tam pozna Eustachiusza, który złoży jej niecodzienną propozycję międzyplanetarnego wojażu. W ten wyjątkowy sposób rozpoczyna się niezapomniana przygoda, dzięki której Ania będzie mogła zrealizować marzenie, a czytelnicy świetnie się bawić poznając perypetie artystów, i nawet w geniuszach dostrzegając zwykłych śmiertelników.

W trakcie wyprawy nikt nie będzie narzekać na brak wrażeń, których zapowiedzią może stać się świadomość, że wrota Operiona otwierają mroczne dzieje madrygalisty – sadysty, Carla Gesualdo da Venosa.

Książka napisana została w prosty i humorystyczny sposób, dlatego spełni oczekiwania czytelników w każdym wieku, którzy potrafią docenić humor, sensację, przygodę i malarstwo z gatunku realizmu baśniowego, a także anty-entuzjaści opery, którym autorka dedykuje pozycje.

Aneta Skarżyński, która mówi o sobie „Jestem śpiewaczką operową z powikłaniami malarskimi i literackimi skutkami ubocznymi”, wzbogaciła ‘Podróż na Operiona” ilustracjami własnego autorstwa.

Opinie

Oceń 
2017-03-07

Muzyczna podróż

Muzyki nie trzeba rozumieć, aby pokochać ją od pierwszego taktu. Czasem wystarczy kilka dźwięków i nogi same rwą się do tańca. Niektóre piosenki uwielbiamy bez powodu, inne zaś budzą naszą nieuzasadnioną niechęć? Czemu? Bo muzyka to najczystsza forma emocji. Bez uprzedzeń, bez rozróżniania, za to z ogromnym przekazem. A jak to jest z jej twórcami? Czy muzycy są równie otwarci?

Ania jest córką słynnego kompozytora. Ma piętnaście lat i dorasta w świecie pełnym dźwięków. Nic więc dziwnego, że zamierza uczęszczać do szkoły muzycznej. Na drodze może jej stanąć tylko jedno... wiedza z historii opery. Czy Ania jest na straconej pozycji? Niekoniecznie! Właśnie wpada na Eustachego, osobnika z innego świata, o nietypowym poczuciu humoru. Jego celem jest przybliżyć jej, ni mniej ni więcej, dzieje twórców opery. W tym celu zabiera ją w szaloną podróż po całej galaktyce muzyki. Ta lekcja nie będzie kolejnym nudnym wykładem. Rozmowy z mistrzami, prywatne koncerty czy próby muzyczne. Podczas tej wycieczki wszystko jest możliwe!

Jeśli pomysł na fabułę wydaje się Wam odrobinę szalony, to... zdecydowanie macie rację. Nawet nie odrobinę. To czyste wariactwo, od którego nie można się oderwać. Sam wątek podróży zbliżony jest do głównego motywu Świata Zofii, jednak tym razem nie tylko nie ogranicza nas czas, ale też przestrzeń. Takiej lekcji historii nie ma w żadnej szkole, chociaż paradoksalnie to właśnie taka forma najbardziej zainteresowałaby uczniów. Możliwość porozmawiania z osobami znanymi z podręczników? Brzmi świetnie, nieprawdaż? Powieść daje nam przyjemne złudzenie cofania się w czasie i wciąga jak mało co. Podczas jej czytania zapominamy o wszystkim, co dzieje się dookoła. Jesteśmy tylko my i książka.

Podróż na Operiona to też duży kawałek wiedzy. I to nie tylko tej opowiadanej na szkolnych lekcjach. Powieść pozwala nam zakosztować odrobinę skandali i plotek, nie raz bardzo bulwersujących i kontrowersyjnych. Najciekawsze były jednak wszystkie kryminalne afery. W tych momentach czułam się jak detektyw na tropie prawdziwej zagadki. Razem z bohaterami snułam domysły i podejrzenia.

Nie dajcie się jednak zwieść. Chociaż książka to w głównej mierze historia ludzi tworzących operę, wcale nie jest dedykowana dla dzieci. A przynajmniej nie wyłącznie. Również osoba przekraczająca wiek nastoletni przeczyta książkę ze sporą przyjemności, ale też dowie się wielu interesujących faktów.

Bo tak naprawdę... o operze nie wiedziałam prawie nic. Najpopularniejsze nazwiska czy najbardziej znane dzieła, o nich słyszałam, lecz niewiele więcej. Tematy, które poruszała ta historia, były dla mnie zupełną nowością. Najlepiej się jednak bawiłam, gdy znałam danego bohatera, chociażby ze słyszenia. Dlatego, w moim odczuciu, autorka właśnie na te postacie mogła położyć większy akcent. Gdy oglądałam spis treści, dziwiłam się, że lata podawane w tytułach rozdziałów nie osiągają współczesności. Teraz już wiem dlaczego. Historia ta bowiem urywa się w połowie... Szkoda, ponieważ byłam bardzo ciekawa zakończenia, a konkretnie, egzaminu Ani.

Interesującym dodatkiem były zamieszczone w treści obrazki wykonane przez autorkę. Nie wszystkie z nich były dla mnie zrozumiałe, ale ciekawie oddawały klimat powieści. Również zabrakło mi dokładniejszego wytłumaczenia mechaniki działania całej podróży. Skoro to jednak nie koniec... to wiele może się jeszcze okazać.

Gdy zaczynałam czytać Podróż na Operiona, nawet nie przypuszczałam jak bardzo może mnie wciągnąć. Ta szalona wyprawa nie tylko pochłonęła mnie na kilka wieczorów, ale też dokształciła. I to w bardzo przyjemny sposób. Dlatego ja nie wysiadam, tylko czekam na kolejną część i dalszą drogę. A Wam serdecznie polecam zabranie się w tę podróż :)

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Podróż na Operiona

  Podróż na Operiona

  „Podróż na Operiona” to przesycona sensacjami, aferami, zakulisowymi tajemnicami - nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu, powieść autorstwa Anety Skarżyński. Świat postaci powszechnie znanych z historii sztuki, tym razem będziemy mogli poznawać w fantastycznej scenerii galaktyki Operiona.

  Produkty powiązane