Podanie danych osobowych na stronie internetowej http://tylkorelaks.pl jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam wpływ na przeglądarkę internetową i jej ustawienia. Odbiorcami danych osobowych mogą być Google, Facebook, Call Page, Tawk. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie poprzez zmianę ustawień w przeglądarce. Dane osobowe będą przetwarzane i przechowywane w zależności od okresu używania technologii. Mam prawo zażądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords, Facebook Pixel. W sytuacji wniesienia sprzeciwu wobec profilowania, prosimy zoptymalizować odpowiednio przeglądarkę.

Więcej informacji w zakładce: Polityka prywatności


Korzystając ze strony Akceptujesz powyższą treść
Obniżka! Kolekcja Hankego Zobacz większe

Kolekcja Hankego

Kolekcja Hankego

Nowy produkt

„Kolekcja Hankego” to zgrabnie skonstruowana powieść przygodowo-kryminalna z miłosnymi perypetiami Matyldy w tle, rozgrywająca się w połowie dekady gierkowskiej, w czasach pozornej stabilizacji i dobrobytu.

Więcej szczegółów

28,33 zł brutto

-29%

39,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

AutorJolanta Maria Kaleta
ISBN9788379003495
WydawnictwoPsychoskok
Rok wydania2015
OprawaMiękka
Liczba stron500
Format140x200
Waga w gramach470
Wysyłamy w:24h - 48h + czas dostawy

Więcej informacji

W czerwcową noc 1976 roku we Wrocławiu spłonął kościół pod wezwaniem św. Elżbiety. Kilka dni później do wrocławskiego muzeum mieszczącego się w ratuszu przychodzi anonim z pogróżkami. Pracownicy, aby nie dopuścić do puszczenia z dymem cennego zabytku, pełnią po nocach dyżury. Podczas jednego z nich Matylda, młodziutka asystentka zatrudniona w muzeum, przypadkowo odnajduje tajną skrytkę, a w niej zagadkową listę obrazów, pochodzącą jeszcze z czasów drugiej wojny światowej. Znajdują się na niej dzieła śląskiego malarza okresu baroku, Michaela Willmanna, którego twórczością ona interesuje się szczególnie. Idąc tropem obrazów, wpada na ślad szajki handlującej kradzionymi dziełami sztuki. Bardzo szybko przekonuje się, że na pomoc milicji w tej sprawie nie może liczyć, wręcz przeciwnie. Na domiar złego życie osobiste Matyldy legło w gruzach.

„Kolekcja Hankego” to zgrabnie skonstruowana powieść przygodowo-kryminalna z miłosnymi perypetiami Matyldy w tle, rozgrywająca się w połowie dekady gierkowskiej, w czasach pozornej stabilizacji i dobrobytu. Barwne postacie, ciekawa fabuła, wciągającą intryga, akcja rozgrywająca się pośród malowniczych krajobrazów Sudetów oraz w zabytkowych wnętrzach wrocławskiego ratusza, zamku Czocha i pałacu w Karpnikach, tworzą całość, którą czyta się z prawdziwą przyjemnością. Dodatkowego smaku tej powieści dodaje fakt, że zawiera ona wiele wątków autobiograficznych, a sama autorka kiedyś powiedziała: „Matylda to ja.”

Opinie

Oceń 
2018-01-06

Kolekcja Hankego

We wciągającą fabułę Jolanta Maria Kaleta wplotła, co nie powinno być zdziwieniem dla czytelników znającą jej twórczość, wątek romansowy. Tym razem jednak, mimo wielu nawiązań do końcowych lat II wojny światowej, akcja powieści rozgrywa się w czasach PRL-u, w okresie kiedy funkcję I sekretarza PZPR piastuje Edward Gierek. Na okładce książki wrocławska pisarka zdradza, że powieść zawiera liczne wątki autobiograficzne. Polecam.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Kolekcja Hankego

  Kolekcja Hankego

  „Kolekcja Hankego” to zgrabnie skonstruowana powieść przygodowo-kryminalna z miłosnymi perypetiami Matyldy w tle, rozgrywająca się w połowie dekady gierkowskiej, w czasach pozornej stabilizacji i dobrobytu.

  Produkty powiązane